Hakkımızda

Uluslararası taşımacılık ve dış ticaret konusunda profesyonel ve uzman kadrosuyla hizmet vermekte olan firmamız, Ağustos 2006’dan itibaren müşterilerimizin talepleri doğrultusunda, hizmet vermektedir.

Profesyonel, hızlı ve güvenli kara yolu taşımacılığında Türkiye, İran, Türkmenistan, Kazakistan, Özbekistan, Azerbeycan, Orta Doğu, Uzak Doğu ile Avrupa ülkeleri arasında bir “köprü” görevi görmektedir. T.C. Ulaştırma Bakanlığı Genel Müdürlüğü K1, R1ve R2 Belgesi’nin vermiş olduğu yetkiler doğrultusunda, komple araç tahsisi, parsiyel yükleme, ağır kargo ve proje taşımacılığı konularında 200 araçlık filomuzla müşterilerimize en güvenilir ve hızlı hizmeti sunmaktayız.

İran Trans, teknoloji yatırımına önem veren bir firma olarak sektörde, araç takibinde uydu sistemi kullanan ilk firmadır. Kullanılan uydu sistemleri ile sürücülerle elektronik ortamda yazışarak bağlantı kurulmakta, Sevkiyat, mesafe ve maliyetleri bilgisayar ortamında tespit edilmektedir.

İleri teknoloji ile donatılmış soğukhava ve tekstil depolarında barkod ve RF (radyo frekans) sistemleri ile depo yönetimi yaparak müşterilerine hizmet vermektedir. Otomotiv sektöründe, JIT(Just In Time) dağıtım ve toplama operasyonları gerçekleştirirken müşteri ve müşterinin tedarikçileri ile internet tabanlı uygulamalar (Oplog-Optimization Logistics) kullanarak elektronik ortamda bilgi transferi sağlamakta ve araç/yük optimizasyonu yaparak maksimum kapasite kullanımını ve performansı gerçekleştirmektedir. Ayrıca kullandığı sürücü takip sistemi (Poliroute) ile sürücü, yükleme ve boşaltma sürelerinin performansını izlemektedir.